دسته‌بندی نشده

جشن سالانه اتحادیه ناشران بین‌الملل در نمایشگاه کتاب بولونیا

نمایشگاه کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، نمایشگاه کتاب کودک شهر بولونیا در کشور ایتالیا به صورت دیجیتال در حال برگزاری است و قرار است تا ۱۷ ژوئن (۲۷خرداد) ادامه داشته باشد. این نمایشگاه مهمترین رویداد بین‌المللی است که به انتشارات کودکان و صنعت چند رسانه‌ای اختصاص داده شده است. در بولونیا، نویسندگان، تصویرگران، عوامل ادبی، دارندگان مجوز و پروانه فیلمها، توزیع کنندگان، فعالان در صنعت چاپ، کتابفروشان و کتابداران گرد هم می‌آیند تا با هم ملاقات کنند و به خرید و فروش حق کپی رایت بپردازند و بهترین فعالان تولید چند رسانه ای و چاپ و نشر کودک را بیابند و روابط و تعاملات جدیدی با بهبود روابط حرفه‌ای خود به دست آورند.
 
امسال اتفاق جدید نمایشگاه کتاب بولونیا برگزاری کنفرانسی به مناسبت صد و بیست و هفتمین سالگرد تاسیس اتحادیه ناشران بین‌الملل (IPA) بود که ۱۴ ژوئن در سایت نمایشگاه به صورت مجازی برگزار شد که ریچارد چارکین رئیس این اتحادیه در آن سخنرانی کرد. محتوای سخنرانی چارکین بر محور ایجاد قوانین و توسعه راهکارهای جدید در عرصه نشر و چاپ کتاب کودک با توجه به شرایط موجود جهان بود.
 
اتحادیه ناشران بین‌الملل (IPA) سازمانی غیردولتی و خیریه متشکل از ناشران بسیاری از کشورهای جهان است که در سال ۱۸۹۶ با هدف مبارزه با سانسور و حمایت از ناشران کشورهای مختلف جهان تاسیس شد. دفتر مرکزی این سازمان در شهر پاریس فرانسه واقع شده است و در سال‌های گذشته تلاش اصلی خود را برای حفظ حقوق مولفین در جهان متمرکز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید