قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

آئین‌‌نامه و مقررات پذیرش اثر جهت چاپ و نشر در انتشارات شاولد.

ماده ۱. منظور از “اثر” عبارت از هرگونه تألیف، گردآوری، ترجمه، شعر، رمان و همچنین هرگونه پروژه است که قابل چاپ و نشر می‌‌باشد.

ماده ۲. انتشارات شاولد تمامی کتب علمی، دانشگاهی (همه رشته‌‌ها)، رمان، شعر، کودک و … جهت چاپ و نشر می‌‌پذیرد.

ماده ۳. مسئولیت محتوای کتاب‌‌های درخواستی جهت اخذ مجوز نشر و چاپ، بر عهده سفارش دهنده است.

ماده ۴. از اخذ مجوز نشر و چاپ کتاب‌‌های نویسندگان دیگر و یا شامل محتوای مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و یا مخالف با شئونات ایرانی اسلامی، معذوریم.

ماده ۵. صاحبان آثاری که مایل به چاپ آثار خود در انتشارات شاولد می‌‌باشند، می‌‌بایست در گام اول فایل خود را که شامل عنوان، فهرست و منابع نیز می‌‌باشد را جهت بررسی اولیه در شورای انتشارات به این انتشارات ارسال نمایند و در صورت تأیید، اثر جهت چاپ و نشر پذیرفته می‌‌شود.

تبصره ۱. صاحب اثر باید تا زمان اعلام نتیجه قبول یا رد اثر برای چاپ در انتشارات شاولد، اثر خود را به ناشر دیگری ارائه ندهد.

تبصره ۲. انتشارات حداکثر طی دو روز کاری از تاریخ تسلیم هر اثر، نتیجه بررسی و نظر شورای تخصصی انتشارات را به اطلاع صاحب اثر می‌‌رساند.

تبصره ۳. در مورد کتاب‌‌های ترجمه، ارسال اصل کتاب به زبان اصلی به صورت pdf یا تصویر صفحه شناسنامه کتاب الزامی است.

ماده ۶. در زمان ثبت سفارش اخذ مجوز نشر یا چاپ، مسئولیت انتخاب موارد مربوط به چاپ از قبیل قطع کتاب یا نوع صحافی و … بر عهده مشتری است.

ماده ۷. مبنای محاسبه و ارائه قیمت اخذ مجوز نشر و چاپ کتاب، زمان پرداخت هزینه خواهد بود. همچنین انتشارات شاولد هیچ مسئولیتی در قبال سفارشاتی که پرداخت وجه نشده‌‌اند، ندارد.

ماده ۸. پس از تأیید اثر جهت شروع کار، صاحب اثر می‌‌بایست مبلغ پیش‌‌پرداخت را پرداخت و تصویر کارت نویسندگان را به انتشارات ارسال نماید.

ماده ۹. انتشارات مجاز است هر نوع اصلاح املائی و عبارتی را طبق رسم‌‌الخط در زمان ویراستاری در “اثر” اعمال کند.

ماده ۱۰. مسئولیت کیفیت تصاویر و همچنین صفحه‌‌آرائی کتاب آماده درخواست شده جهت چاپ بر عهده درخواست کننده است. همچنین در سفارشات چاپ دیجیتال، امکان دارد که طرح جلد با نمونه چاپی کمی متفاوت باشد.

ماده ۱۱. اخذ تصمیم درباره طرز چاپ، نوع حروف، نوع تصاویر، قطع کتاب، جلد و شمارگان کتاب به عهده صاحب اثر و با مشورت متخصصین انتشارات شاولد می‌‌باشد.

ماده ۱۲. قرارداد (مخصوص تیراژ ۱۰۰۰ به بالا) سندی است که برای چاپ اثر بین انتشارات شاولد و صاحب اثر تنظیم و مبادله می‌‌شود و اصول کلی آن به تصویب شورای انتشارات خواهد رسید. نمونه فرم قرارداد را می‌‌توانید در منوی “ثبت سفارش” ملاحظه نمایید.